
Leerlingen maken een moodboard met Pixlr.com
Naar aaleiding van de aanslagen in Parijs maken de lln een moodboard d.m.v. https://pixlr.com/editor/
Opdracht
Opdracht:Maak op de pc in word een ‘moodboard’ van de gebeurtenissen in Parijs. (Een moodboard is een collage waarmee je een beeld geeft van wat er is gebeurd)
Gebruik hiervoor de volgende online toepassing: https://pixlr.com/editor/
Korte handleiding: Ga op zoek naar afbeeldingen en stukjes tekst die weergeven wat er is gebeurd in Parijs. Ga naar https://pixlr.com/editor/ Klik ‘Bestand’ – ‘Nieuwe afbeelding’. Geef je collage een naam en selecteer de grootte 1024x768. Klik op ‘Laag’ – ‘Open afbeelding als laag’. Selecteer een afbeelding op je PC om ze in te voegen. Je kan je afbeelding groter of kleiner maken, draaien etc door te klikken op ‘Bewerken’ – ‘Vrije transformatie’. Voeg tekst toe door op ‘A’ te klikken in de linker werkbalk. Je kan je lettertype, -kleur en –grootte aanpassen via het tekstvak. Open elke nieuwe afbeelding die je toevoegt als nieuwe laag. Als je klaar bent klik je op ‘Bestand’ – ‘Bewaren’. Sla je werk op op je PC en upload je collage naar Smartschool.
Leerdoel
Je eigen mening en gevoelens uiten Je kan gebruik maken van info-en communicatietechnologie Je kan wereldproblemen bondig omschrijven
Voorwaarden
- PC met internetaansluiting
Reageer op dit lesidee
Wil je reageren? Log in of meld je aan.
Wees niet verlegen
Schrijf de eerste reactie en laat mieke weten wat je van dit lesidee vindt.