Logo voor het web

App review Juf Jannie - leren lezen groep 3

Categorieën
Doelgroep
Individueel, Groep
Type
Oefening
Gemaakt op
04 okt 2013

Omschrijving: aanvankelijk technisch lezen
Doelgroep: groep 1 t/m 3/4
Prijs: € 3,59 voor iPad, iPhone en iPod. Android: € 3,79
Reviewdatum: 3-10-2013
 Versie: 2.1 Apple
Beoordeling:* * * *

Deze app van Juf Jannie leert kinderen de basisvaardigheden van het lezen: letterkennis, de letter op de juiste plaats zetten, visuele discriminatie, woorden hakken en plakken en de beginselen van begrijpend lezen. In de app zitten zes oefeningen met in de meeste oefeningen vijf niveaus.

Opdracht

Oefeningen:
1.       Waar lees je het woord van het plaatje? Kies uit drie woorden het juiste plaatje.
2.       Waar lees je het woord van het plaatje? Kies nu uit tien woorden de vijf goede woorden die bij het plaatje horen.
3.       Welk woord kan hier staan? Sleep de plaatjes naar de letterhokjes. Je krijgt nu vijf plaatjes te zien en één letter. Door op de plaatjes te klikken wordt het woord bij het plaatje genoemd en kun je horen of de betreffende letter op de juiste plaats in het woord zit.
4.       Welke letter hoort vooraan? Sleep de letter naar het hokje.
5.       Maak het woord van het plaatje. Sleep de letters naar de juiste hokjes. Als het woord juist gelegd is, wordt het woord "gehakt en geplakt".
6.       Welk plaatje hoort bij de zin. Sleep het plaatje naar de zin.

Voer je de opdracht goed of fout uit dan krijg je feedback door een geluidje. Er kan pas verder gespeeld worden als het goede antwoord gegeven is. Na vijf vragen verschijnen er vijf ballonnen die "lek geprikt" kunnen worden. Er zijn in totaal drie series met vijf opdrachten. Na de laatste opdracht zie je de score terug in het aantal sterren en een percentage van de vragen die je in een keer goed had. Tijdens het maken van de opdrachten kun je aan het aantal ballonnen zien hoe ver je al met de oefening bent. Dit is een prima app voor kinderen die het leren lezen in groep 3 willen oefenen. Ook voor de snellere leerling in de kleutergroep is deze app geschikt. De vormgeving van app is niet bijzonder aantrekkelijk maar de app is zeker functioneel. Bekijk ook eens de overige apps van Juf Jannie (b.v. de gratis app Letters flitsen). Bekijk hier een filmpje over de app:


 

Leerdoel

Leren lezen

Voorwaarden

  • Kennis van de app en bediening ervan

Stappenplan

  1. Zorg dat aan alle voorwaarden voldaan is
  2. Bespreek de opdracht met de leerlingen of geef hen een opdrachtbeschrijving

Reageer op dit lesidee

Wil je reageren? Log in of meld je aan.

Wees niet verlegen

Schrijf de eerste reactie en laat Het Leerpunt weten wat je van dit lesidee vindt.

Bekijk ook deze lesideeën van Het Leerpunt

Omschrijving: spelling (ook werkwoorden)Doelgroep:  voor groep 4 t/m 8 Prijs : € 3,59 voor iPad me...

Omschrijving: taal, woordenschat en werkwoordspelling.Doelgroep: basisonderwijs (vanaf groep 6). ...